Lider Kadın Olmak

0
388
Günümüzde kadınların da iş hayatında etkin rol almalarının ülke ekonomisi ve toplumsal denge için çok önemli olduğu kanısındayım.

Araştırma sonuçları, kadınların çalışma hayatında olumlu etki yarattığını gösteriyor. Kadınların üst yönetimde etkin olarak yer almasına fırsat veren şirketlerde; hem kurumsal, hem de finansal performansta, kritik kararların kalitesinde, yaratıcılıkta, inovasyonda, etik davranışlarda olumlu artış yaşandığı görülüyor. “

“ Güler Sabancının da belirttiği üzere : “GÜNÜMÜZDE DÜNYADAKİ EN KUVVETLİ ÜÇ TREND; İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ, ŞEHİRLEŞME VE KADININ İŞ HAYATINA KATILIMI KONUSUDUR”

Yaşadığımız kentte 1950 ‘li yıllarda Türkiyenin ilk kadın belediye başkanı seçilen Müfide İLHAN , ilklere imza atan bir Türk kadını olarak bunun en güzel örneğidir.

GİŞKAD / Mersin girişimci iş kadınları derneğimiz de yaşadığımız kente değer katan Müfide İlhan gibi bir duayenin izinden gitmekte olup dernek yönetimi örnek girişimci çalışmaları ile birçok ilklere imza atmış ve atmaya devam etmektedir.

Bunlardan bir tanesi kısa bir süre önce ÇAĞ Üniversitesi ile ortaklaşa yapmış oldukları ‘Lider Kadın Olmak’eğitimidir.

Prof.Dr.Şükrü UGUZ, Dr.Obengül EJDER, Yrd.Doç.Dr. İbrahim İnan, Yrd.Doç.Dr.Eda Yasa, Prof.Dr.Ünal Ay veYrd.Doç.Murat Koç gibi birbirinden değerli sorumlu öğretim üyelerinin

‘Ben Kim miyim,Monotonluktan Kurtuluş, Ebebeyn ve Çocukları, Duygu Yönetimi, Eleman Seçme, Motivasyon, Performans Ölçme Teknikleri, İş Hayatında Kadın, Yetki Devri, İşte Etik, Hatasız Üç Boyutlu Düşünme ve Karar olma konularında verdikleri dersler o eğitim programına katılan bizler için oldukça yararlı ve aydınlatıcı olmuştur. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır.

İlkeli ,samimi ve içten çalışmaları ile dostluk ve beraberlik içerisinde profosyonelce hizmet veren ve ayrıca üyesi olmaktan gurur duyduğum GİŞKAD ‘ın bizden sonraki genç nesillere de kılavuzluk yapmaya devam etmesi dileğiyle,
FATMA YILMAZ