2. Marka Kent Mersin Çalıştayı ve Kalkınma Zirvesi

0
441
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ndan Kasım Tanrıöver’in katıldığı çalıştaya, AKİB, MEP Yönetim Kurulu Üyeleri ,GİŞKAD ı temsilen Genel Sekreterimiz Ayferi Tuğcu ve diğer STK larda yerlerini aldı. Şehrin dışından da dinamiklerin davetli olduğu programda Akdeniz Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ve Zade Yağları Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ve Mersin Ekonomi platformu üyeleri de katıldı. Mersin için marka kent oluşturabilecek simgeler ile ilgili çalışmalarının yapıldığı anketler ve yorumlamaların yapıldığı ilk günün ardından ikinci gün sonuç değerlendrilmesi ile güne başlanıldı.

2 gün süren çalıştayın Ulusal Markaların Başarı Hikayeleri dışında Kent dinamikleri, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve gazetecilerin katılımıyla gerçekleşen ikinci gününde düzenlenen Markalaşmak İçin Kalkınma, Kalkınma İçin İnovasyon Konulu ve Moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Başyazarı Osman Arolat’ın yaptığı panelde Çukurova Kalkınma Ajansı Dr. Lutfi Altunsu, Tarım ve Gıda Platformu Mustafa Asparuk, Çukurova Ünivesitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahir Fisunoğlu, AKİB Ali Can Yamanyılmaz, Toros Üniversitesinden Prof Dr. Süleyman Türkel ve Doç.Dr. Köksal Hazır konuyla ilgili bilgilerini paylaştı.

Gerçekleştirilen panellerin ardından çalıştayın kapanış konuşmalarına geçildi. Kapanış konuşmalarının ardından plaket töreni gerçekleştirildi.

Sayın Çakacak ve Sayın Kocamaz, Zirveye katılan ve katkı sunan kurum ve kuruluşlara plaketlerini verdi.