KADININ ÇOK YÖNLÜ GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ “İŞ DÜNYASINDA KADIN VE ÇAĞDAŞ GİRİŞİMCİ”

0
933

38 Kadın Derneğiyle Türkiye’nin en büyük örgütlü kadın gücü olan TÜRKONFED, kadın girişimciliği ve kadınların iş gücüne katılımının artırılması için başlattıkları “Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi’ kapsamında GİŞKAD ev sahipliğinde “İş Dünyasında Kadın ve Çağdaş girişimci” konulu toplantı Mersin Divan Otelinde gerçekleşti.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İDK Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (SİFED) Başkanı Ali Doğan, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, KKTC Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, çok sayıda sivil toplum kuruluş başkanları ve üyeleri, meslek odası başkanları ve üyeleri, GİŞKAD üyeleri ve kadın girişimcilerin katıldığı toplantı gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmalarının ardından Üst Düzey Yönetici Kadın Konuşmacılar yer aldı. KalDer Yönetim Kurulu Başkanı – Olivium AVM YK Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı “Farklı Olmak Avantajdır” ve Coca-Cola İçecek A.Ş. Grup İnsan Kaynakları Operasyon Müdürü Banu Kököz  “Yöneticilikte Başarıya Götüren Tercihler” konulu sunumları gerçekleşti.

I.Oturumun ardından bölgenin başarılı iş kadınlarına ödülleri de takdim edildi. “Bölgenin Başarılı İş Kadını Ödülü” Gökçen Çakır – Eren Tarım Yönetim Kurulu Başkanı, “Bölgenin İstihdamına Katkı Sunan İş Kadını Ödülü” Öner – Ar Group Yönetim Kurulu Başkanı Şemsa, “Bölgenin Başarılı Yatırımcı İş Kadını Ödülü” Gül Akyürek – Akyürek Teknoloji Yönetim Kurulu Üyesine verildi. “Bölgenin Girişimci-Mentör Protokol Takdimi’nde ise TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Gülümsün Adalı, Bikase Lokantası Sahibi Ruşen Doğan’ın mentörü oldu.

Programın ilerleyen saatlerinde ise Kadın Girişimciliği Sorunları ve Çözüm Önerileri konulu panel gerçekleştirildi. Panelde, Startup Girişimcisi ve Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pelin Güneri, Yönetim Araştırmaları Uzmanı ve Çağ Üniversitesi SOBE Müdürü Doç. Dr. Murat Koç ile İK Araştırmaları Uzmanı ve Çağ Üniversitesi SOBE Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İbrahim İnan’ın konuşmacı olarak yer aldığı panelle sona erdi.