Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Mersin Toplantısı 25 Ocak’ta!

0
590

Üyesi 38 kadın derneğiyle, Türkiye’nin en büyük örgütlü kadın gücü olan TÜRKONFED’in İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu, 2015 yılında başlattığı “Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi”ni kapsamında 25 Ocak’ta Mersin’de toplantı düzenleyecek. Mersin GİŞKAD ev sahipliğinde, Çukurova SİFED desteğiyle 25 Ocak’ta proje kapsamında gerçekleştirilecek toplantıda, “İş Dünyasında Kadın ve Çağdaş Girişimci” konusu ele alınıyor.

Bünyesindeki İş Dünyasında Kadın (İDK) Komisyonu aracılığıyla, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların siyasetten sosyal ve kültürel hayata kadar her alanda daha fazla söz sahibi olması, kadın girişimciliği ve kadınların iş gücüne katılımının artırılması için çalışmalar yürüten Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), “Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi’nin 2018 yılı toplantılarının ilkini 25 Ocak’ta Mersin Divan Otel’de düzenliyor.

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (Çukurova SİFED) desteği ve Mersin Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) ev sahipliğinde düzenlenecek toplantı, kamu, iş kadını dernekleri ve iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Toplantının açılış konuşmaları Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İDK Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Çukurova SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan ve GİŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayferi Tuğcu gerçekleştirecek.

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı ile Coca-Cola Grup İnsan Kaynakları Operasyon Müdürü Banu Kököz’ün de birer konuşma yapacağı toplantıda, Kadın Girişimciliği Sorunları ve Çözüm Önerileri konulu bir de panel düzenlenecek. Panelde, Startup Girişimcisi ve Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pelin Güneri, Yönetim Araştırmaları Uzmanı ve Çağ Üniversitesi SOBE Müdürü Doç. Dr. Murat Koç ile İK Araştırmaları Uzmanı ve Çağ Üniversitesi SOBE Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İbrahim İnan konuşmacı olarak yer alacak.

TÜRKONFED İDK – GİŞKAD Mersin toplantısında, “Bölgenin Başarılı İş Kadını Ödülü”, “Bölgenin Ülke Genelinde İstihdamı En Fazla Sağlayan Kadın Ödülü”, “Türkiye’nin İlk Kadın Organize Sanayi Bölge Kurucu Başkanı Ödülü” ve “Bölgenin Girişimci-Mentör Protokol Takdimi” ödülleri de sahiplerini bulacak.